Noul cod fiscal 2008

Acasa > Forum > Stiri / Noutati > Noul cod fiscal 2008
  1.  Postat de contabilitate ianuarie 2008

Buna ziua,

Am atasat acestui mesaj noul cod fiscal (2008) in format PDF care poate fi vizualizat cu Adobe Acrobat Reader.

Codul Fiscal al Romaniei, versiunea actualizata la 1 ianuarie 2008.

noul_cod_fiscal_2008.pdf

Cu stima,
    Revial Com

2. VladAdriana in urma cu 10 ani 8 luni

Apreciez gestul d-voastra de a da o mana de ajutor colegilor . Sunteti cu adevarat colegi. Ma bucr ca sunt si peroane care fac un bine fara a astepa intodeauna o recompensa.

3. IonBadea in urma cu 10 ani 8 luni

Multumesc pentru gestul dumneavoastra ,domnule coleg.

4. andreea in urma cu 10 ani 7 luni

Va multumesc foarte mult. Eu invat pt testele de angajare la o companie din cadrul Big Four. Va rog foarte mult sa-mi spuneti daca acesta este codul fiscal ce trebuie studiat(examenul este in luna aprilie). Va multumesc

5. florin in urma cu 10 ani 6 luni

Buna ziua! Va rog sa-mi scrieti daca puteti, cu ce organ juridic din Romania pot lua legatura in privirea depuneri a unei plangeri impotriva unor persoane civile Romane care au intrdus in Romania valuta obtinuta prin vinderea drogurilor in strainatate. Bunurile acestea se ridica la sute de mii de dolari.

Multumesc!

6. roxanacalance in urma cu 10 ani 6 luni

codul fiscal 2008

7. roxanacalance in urma cu 10 ani 6 luni

codul fiscal 2008

8. smdlaborator in urma cu 10 ani 4 luni

Oferta prestari servicii
    Civile, Profesionale, Industriale

Supraveghere video
    - CCTV ( DVR ) cu posibilitate de vizualizare prin Internet
    - CAMERE cu vedere zi/noapte
    - Supravegherea fluxulrilor tehnologice pentru optimizarea productiei, scaderea reala a costurilor, eliminarea furturilor si verificarea calitatii.
    Sisteme de alerta in cazul accesului neautorizat.

Surse NEINTRERUPTIBILE DE CURENT– UPS –uri 220 V
    - Pentru alimentarea aparatelor de aer comprimat, aer conditionat, spoturi, proiectoare si alti consumatori care sa va permita desfasurarea in mod normal a activitatilor dvs. chiar si  in timpul penelor de curent . Protectie la supra-tensiune, soc-uri, caderi electrice

Centrale Telefonice de birou si industriale
    - Panasonic (instalare + configurare)
    - Interfoane si Video Interfoane.
    Help Desk si Servicii IT
    Retelistica, Administrare Servere, Computere, Config Routere, Wireless, Intenrnet
      Cablare Structurata – date, voce, internet, tv.

Recuperari date in laborator profesional dotat cu echipamente de specialitate, documentatie tehnica, ing. cu experienta.
    Tel 074.24.37.899 (non-stop)
    sau Ing. 0723.728.904
    Web      http://www.laboratorsmd.go.ro/
    Va multumim pentru timpul acordat acestei oferte!

9. Ana-Maria in urma cu 10 ani 3 luni

Buna ziua,

Va rog sa imi spuna si mie cineva cum sa procedez cu inregistrarea obiectelor de inventar achitionate prin fonduri nerambursabile. Pentru mijloacele fixe am inteles ca valoarea amortizarii pe care o dau in chetuiala, concomitent o inregistrez la venit (758.4). Insa pentru obiecte de inventar nu am gasit nimic.
    Va multumesc anticipat!

10. chendea in urma cu 10 ani

semnarea unei facturi ca am primito inseamna ca si am acceptato la plata?
      Care e srt. care reglementeaza acest lucru?
          multumesc

11. criss in urma cu 9 ani 11 luni

in cazul unei microintreprindere achizitionarea casei demarcat se scade la impozit (2,5%)?

12. catalina in urma cu 9 ani 8 luni

cum se calculeaza impozitul pe veniturile din dobanzi in cazul depozitelor la termen.si un exemplu daca se poate sa-mi dati.multumesc mult.

13. Bujor in urma cu 8 ani 6 luni

adresa mea de e-mail
    Sunt un SRL si doresc sa vand un imobil al societatii ,unui alt SRL , dar cu plata in rate. Am incheiat un antecontract de vanzare-cumparare in care am specificat avansul incasat, ratele lunare si faptul ca la incasarea totala a c/valorii imobilului se va incheia la notariat contractul de vanzare-cumparare precum si factura fiscala.Ce documente intocmesc pentru incasarea ratelor lunare si cand platesc TVA-ul colectat?. Va multumesc.